MotoSyberia Reaktywacja 2009
W najbliższych dniach rusza z Polski motocyklowa wyprawa na daleką Syberię.
Pierwsza część wyprawy odbyła się w 2007 roku. Była to motocyklowa podróż przez Kaukaz, Azję Środkową, Mongolię i Rosję.
Ekipa dotarła wtedy do Magadanu – miejsca, gdzie kończą się drogi w kierunku północno - wschodnim. Wyprawa ta została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii wyczyn na największej imprezie podróżniczej Kolosy. Podczas wyprawy nakręcony został film dokumentujący 3 miesięczna podróż.

W tym roku motocykliści chcą kontynuować jazdę w kierunku północno-wschodnim. Ich marzeniem jest dojechać na Kamczatkę i Czukotkę. Latem tereny tutaj zamieniają się w nieprzejezdne bagna poprzecinane potężnymi rzekami. Znawcy tych rejonów (myśliwi, geologowie) nie dają im żadnych szans.
Jednak członkowie wyprawy są uparci i chcą to sprawdzić na własnej skórze i kołach. Przygotowania trwały pół roku. Ekipa jedzie na lekkich motocyklach KTM 400 stworzonych do ciężkiego terenu. Zaprojektowali również specjalne pływaki do przekraczania, a nawet spływania rzekami wraz z motocyklami. Rejony te są praktycznie bezludne, więc dodatkowym problemem jest brak benzyny i żywności.

Zmagania ekipy można na bieżąco sprawdzać na oficjalnej stronie wyprawy Motosyberia.com. Dzięki współpracy z firmą Blue Media możliwe jest śledzenie aktualnej pozycji wyprawy na mapie za pośrednictwem portalu Buddyway.pl.
Podczas wyprawy wysyłane będą informacje o obecnym położeniu, które widoczne będzie na specjalnej stronie Motosyberii. Wszystkie pozycje tworzyć będą trasę pokazującą jak szybko się poruszają i gdzie obecnie znajdują sie członkowie wyprawy. Trasa wyprawy.
MotoSyberia Reaktywacja jedzie w składzie: Maciej Swinarski (kierownik wycieczki i człowiek od filmu), Mirosław Kolerski (maszyna do napierania), Grzegorz Sadowski (fotograf). 4-ty zawodnik (mechanik) w ostatniej chwili niespodziewanie skapitulował.
*
Dzięki portalowi Buddyway.pl możliwe jest stworzenie niecodziennego pamiętnika z wycieczki, ubarwionego notatkami i zdjęciami. Wystarczy do tego telefon z odbiornikiem GPS i aplikacja, która umożliwia automatyczne przesłanie informacji do serwisu, który zobrazuje je w postaci trasy na mapie. Twoja pozycja będzie automatycznie aktualizowana, dzięki czemu możesz pokazać swoim znajomym, gdzie aktualnie się znajdujesz oraz przekazywać im informacje z wyprawy dodając notatki z Twojego telefonu.
Ponadto, jeśli posiadasz bloga, lub stronę WWW, możesz umieszczać na niej mapy z Twoimi wycieczkami. Stwórz niecodzienną kronikę z podróżami bezpośrednio na swojej stronie dzięki portalowi Buddyway.pl
Platforma Buddyway.pl otrzymała wyróżnienie w konkursie Złote Anteny Świata Telekomunikacji 2009, w kategorii – USŁUGA ROKU.
Powiązane informacje:
- Podróż aż na koniec świata
25 sierpnia 2009 r. - Złote Anteny 2009 rozdane
06 kwietnia 2009 r. - Usługa roku - Buddyway.pl - telefoniczny przewodnik, dodaj swoje podróże
20 marca 2009 r. - Lokalizacja z pomocą telefonu
05 marca 2009 r. - Buddyway.pl Elektroniczny pamiętnik z podróży
14 stycznia 2009 r.
| OFERTY PRACY | Serwisy: | Gameon.pl | Bluemarket.pl | Dział Obsługi Klienta: | Doładowania: | |||
| MAPA SERWISU | Kokos.pl | Buddyway | Blue.pl | ![]() |
+48 (58) 7604 822 | |||
| DLA PRASY | Buddyschool.com | Inseco.pl | więcej... | lub 801 800 822 |

