08 Lutego
2006
powrót

Doładowania telefonów pre-paid w Banku Pekao S.A.

Doładowania telefonów pre-paid w Banku Pekao S.A.<br /> Nowa usługa w bankowości internetowej www.pekao24.pl – doładowania telefonów na kartę online

Bank Pekao S.A. uruchomił usługę doładowań telefonów wewnątrz bankowości elektronicznej. Wdrożenie zostało zrealizowane we współpracy z operatorami sieci komórkowych: Era, Orange, Plus i spółką Blue Media.

Transakcję zasilenia telefonu można przeprowadzić logując się do bankowości internetowej banku na stronie www.pekao24.pl.
Po zalogowaniu się z górnego menu należy wybrać zakładkę , która otwiera ekran ze szczegółami doładowania. Pierwsza czynność to wpisanie i powtórzenie zasilanegonumeru telefonu. Powtórzenie jest nową funkcjonalnością, która ma służyć wyeliminowaniu pomyłek w podawanym numerze.

Kolejny krok to wybór z listy swojego operatora oraz określenie kwoty doładowania z dokładnością do 1 złotego. Kwoty doładowań dla poszczególnych sieci są następujące:

  • Simplus/mixPlus > 10 – 150 PLN
  • Heyah > 20 – 500 PLN
  • Tak Tak > 10 – 500 PLN
  • Sami Swoi > 10 – 160 PLN
  • Orange > wybór jednej z kwot: 5, 25, 50, 100 lub 150 PLN.

Po wybraniu kwoty istnieje możliwość zdefiniowania nazwy doładowania i zapisania jej na liście. Nazw doładowań może być tyle ile zasilanych numerów telefonów z danego konta. Jest to kolejna nowość i ułatwienie przy przeprowadzaniu późniejszych doładowań dla tych samych numerów telefonów. Realizacja doładowania zdefiniowanego nie wymaga bowiem dodatkowej autoryzacji kodem jednorazowym. Następna strona to podsumowanie danych transakcji oraz przeprowadzenie autoryzacji kodem. Po zatwierdzeniu płatności, w ciągu paru minut, następuje realizacja doładowania.

Numer telefonu zdefiniowany wcześniej w serwisie PekaoInternet lub u konsultanta TelePekao można także zasilić poprzez wysłanie SMS-a na numer 3800 o treści:
>Numer klienta#PIN#14#nazwa doładowania#kwota w pełnych złotych<.
Po wysłaniu tak skonstruowanego SMS-a telefon zostanie doładowany w ciągu kilku minut.

Usługa dostępna jest także dla firm, które mogą otrzymywać faktury za doładowania drogą mailową po zarejestrowaniu się na stronie Blue Media: www.faktura.pl/zasilenia/pekao.

Równocześnie z uruchomieniem doładowań na stronie Banku Pekao SA, doładowania będą mogły być realizowane w serwisie www.xelion.pl.

Obsługa systemu od strony technicznej realizowana jest przez spółkę Blue Media.