Udostępnij:

Blue Media uruchomiła nowy serwis bm.pl, w którym rachunki płacą się same. Wystarczy skonfigurować konto.

Firma Blue Media uruchomiła serwis bm.pl, dzięki któremu nieprzyjemny obowiązek płacenia rachunków może zostać ograniczony do. skonfigurowania konta. Robot sam pobierze dane o naszych płatnościach i zapłaci za nie automatycznie. Z pewnością pomoże to jednej czwartej Polaków, którym zdarza się o opłatach zwyczajnie zapominać. Dodatkowo na zachętę nowym użytkownikom bm.pl oferuje premię - do 100 PLN zwrotu.

Opłaty za mieszkanie, prąd, wodę, gaz, Internet, telefon komórkowy - to absolutne minimum rachunków, o uregulowaniu których musi pamiętać przeciętny Polak. Do tego często dochodzą opłaty za przedszkole, szkołę, zajęcia pozalekcyjne dzieci, rata kredytowa, czesne za studia podyplomowe, opłata za telewizję kablową i inne finansowe zobowiązanie. Z myślą o tych wszystkich, którzy nie lubią płacić rachunków i mają problemy z pamiętaniem o ich terminach stworzony został serwis bm.pl.

Jak pokazują najnowsze badania TNS zrealizowane na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, aż 46% Polaków przyznaje się do opłacania rachunków po terminie. I nie jest spowodowane to jedynie problemami finansowymi. Blisko jedna czwarta (23%) badanych przyznaje, że zwyczajnie zapomina o opłatach, a 12% zdarza się rachunek zgubić. Prawie jedna piąta (19%) respondentów wskazała, że w terminowym zapłaceniu należności przeszkodziła im choroba.

Tymczasem zaleganie z płatnościami może powodować wpisanie do Krajowego Rejestru Długów, w konsekwencji zaś, np. odmowę udzielenia kredytu.

- Ideą serwisu bm.pl jest maksymalne uproszczenie płatności - opowiada Anna Maraś, koordynatorka projektu bm.pl w Blue Media. - Nikt nie lubi płacić rachunków, przepisywania danych, logowania się do kolejnych kont i "ebok-ów". Dzięki naszemu serwisowi o rachunkach w zasadzie można zapomnieć.

Przypominać o nich i opłacać je będzie serwis - automatycznie.

Jak to działa?

Wystarczy zarejestrować się w serwisie bm.pl i dodać swoje płatności do automatycznego konta rozliczeniowego, podając dane do tzw. ebok-u (serwisu wystawcy faktury za prąd, gaz, telefon czy inną usługę).  Informacje o płatności (adresata, tytuł, kwotę) można też wpisać samodzielnie. Następnie należy wybrać sposób powiadomienia (email i SMS) oraz sposób płatności. Tu możemy skorzystać z tzw. salda w serwisie, a dla rachunków pobranych bezpośrednio od dostawcy usług możemy wybrać płatność kartą. Dane karty podajemy jednorazowo. Oczywiście możemy zrealizować płatność również ze swojego konta w bankowości elektronicznej.

Poszczególne płatności możemy realizować sami - serwis wyśle nam przypomnienie o zbliżającym się terminie oraz link, dzięki któremu zapłacimy jednym kliknięciem. Również przez telefon, z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji. W wariancie w pełni automatycznym to robot pobierze wszystkie dane i w ustalonym terminie wykona przelew.

Przed każdym automatycznym przelewem system wyśle do nas wiadomość z jego wysokością. Mamy też możliwość ustawienia górnego limitu płatności oraz ich zablokowania, jeśli wysokość rachunku wzbudzi naszą wątpliwość.

Użytkownicy tworzą serwis

Lista obsługiwanych przez bm.pl wystawców faktur systematycznie rośnie.

- W tworzeniu większości naszych serwisów czynny udział mają użytkownicy - tłumaczy Anna Maraś z Blue Media. - W przypadku bm.pl zgłaszają usługodawców, którzy wystawiają im rachunki, a my staramy się jak najszybciej uruchomić ich obsługę przez nasz serwis.

Na nowych użytkowników bm.pl czeka również tzw. cashback, czyli premia w postaci nawet 100 złotych.

- Na dobry początek dla nowych użytkowników mamy prezent - zachęca Anna Maraś. - Za opłacanie rachunków i doładowania telefonów przez bm.pl mogą dostać nawet 100 złotch zwrotu. Jednocześnie - do końca czerwca korzystanie z serwisu będzie w pełni bezpłatne.

Prócz realizacji płatności w serwisie bm.pl dostępne są również takie usługi jak doładowania telefonów na kartę i przelewy natychmiastowe, a już niedługo market ubezpieczeniowy, w którym można porównywać i kupować polisy.

Artykuł

Europejski Akt o Dostępności zobowiązuje przedsiębiorców do wprowadzenia ułatwień w korzystaniu z oprogramowania, usług oraz produktów cyfrowych od połowy 2025 r.

26.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuł

Firma Blue Media, lider polskiego rynku płatniczego, rozpoczyna proces rebrandingu do nowej marki parasolowej Autopay. Firma planuje rozwój nowych produktów i chce stać się czołową europejską firmą technologiczną.

23.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuł

Książka Prototyping 2040. The FutureS Thinking Book zdobyła uznanie jury, w skład którego wchodzą niezależni eksperci z całego świata. Publikacja została wyróżniona za konkretną i szczegółową wiedzę o tym, jak pracować z różnymi scenariuszami przyszłości oraz jak wdrażać je później w organizacjach. Konkurencja była ogromna: z 56 krajów nadesłano prawie 11 000 zgłoszeń. Zgłoszenia oceniało 133-osobowe jury.

17.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ