Co to jest hosting i czym się kierować podczas wyboru dostawcy? [poradnik]

#sklepy internetowe #poradnik #hosting

Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i dowiedz się, na co należy zwrócić największą uwagę.

Pobierz bezpłatnie
Udostępnij:

Zakładając sklep internetowy, należy pamiętać o wielu rzeczach. Zapewnienie stabilnego hostingu jest jedną z kluczowych kwestii, ponieważ od dostępności sklepu i jego płynnego działania będzie zależeć efekt finansowy.

Pozyskiwanie ruchu na stronę jest czaso- i kosztochłonne, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby serwis www był zawsze stabilny i gotowy na wzmożone zainteresowanie – np. w momencie, gdy realizujemy kampanię reklamową zakrojoną na szeroką skalę.

Jaki hosting wybrać?

Jeżeli nie masz pewności, czym dokładnie jest hosting, na jakie terminy zwrócić uwagę porównując oferty dostawców i czym się kierować dokonując ostatecznego wyboru – pobierz darmowy przewodnik dla właścicieli e-commerce, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem. Dzięki tym informacjom będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, ponieważ będzie ona poparta wiedzą, a nie będzie się opierać na przypuszczeniach i intuicji.

Pobierz bezpłatnie

"Co to jest hosting i czym się kierować podczas wyboru dostawcy?"

Co to jest hosting? Podstawowe terminy

W przewodniku umieściliśmy krótkie, ale rzeczowe objaśnienia najważniejszych terminów związanych z hostingiem, na które możesz natrafić czytając oferty hostingodawców. Zamiast branżowego żargonu, znajdziesz tam łatwe do zrozumienia pojęcia, które rzucą więcej światła na usługę hostingu. Mając te informacje, będziesz w stanie samodzielnie podjąć najlepszą możliwą decyzję dla Twojego biznesu.

Nie tylko nie będziesz się już zastanawiać co to jest hosting, będziesz znać różnicę pomiędzy VPS a hostingiem współdzielonym. Dowiesz się, na jaki wskaźnik zwrócić uwagę, by móc wybrać usługodawcę, który zapewnia stabilny hosting. Przekonasz się również, co bardzo często robią hostingodawcy, by zwiększyć swoje zyski, a co może mieć negatywny wpływ na dostępność Twojego serwisu. Wyposażymy Cię w wiedzę, dzięki której dokonasz dobrego wyboru.


Jaki hosting wybrać?

Z oczywistych przyczyn nie możemy podać nazw hostingodawców, których uważamy za godnych polecenia. Możemy jednak podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę porównując ich oferty. Wiele osób nie wie, że nawet miejsce, w którym zlokalizowana jest serwerownia usługodawcy może mieć wpływ na wydajność usługi i dostępność sklepu internetowego. W naszym przewodniku dla e-commerce znajdziesz więcej informacji na ten i wiele innych tematów.

Wierzymy, że po jego przeczytaniu nie będziesz już zadawać sobie pytania jaki hosting wybrać, tylko będziesz służyć merytorycznym wsparciem swoim znajomym ze środowiska e-commerce. Warto polecać sobie nawzajem sprawdzonych dostawców usług, ponieważ dzięki temu profesjonalizuje się rynek e-commerce w Polsce. Stabilność sklepu internetowego przekłada się na zadowolenie klientów, a to z kolei skutkuje wyższą sprzedażą.

Silny rynek to dobra sytuacja dla wszystkich jego uczestników. Gdy e-commerce się rozwija, coraz więcej osób decyduje się za zakupy w sieci, a sklepy internetowe nie muszą ponosić już takich kosztów na promocję e-zakupów. Zamiast tego mogą inwestować w rozwój, zapewniać coraz lepszą obsługę i udoskonalać swoją ofertę.

Rozpoczynając przygodę z e-biznesem warto odpowiedzieć sobie na tak podstawowe pytania jak – co to jest hosting – żeby móc zbudować biznes na silnych podstawach i, z czasem, zadawać sobie coraz trudniejsze pytania np. jak sprzedawać więcej, jak uruchomić sprzedaż zagraniczną, jak dywersyfikować dochody... Wiedza jest kluczowym narzędziem umożliwiającym rozwój biznesu. Każdy z przedsiębiorców kiedyś zaczynał i każdy z nich zadawał sobie i innym mnóstwo pytań. Nie wiemy przecież wszystkiego od razu. Warto się dobrze zastanowić jaki hosting wybrać, żeby za jakiś czas, wraz z rozwojem sklepu, nie musieć szukać nowego dostawcy, który zagwarantuje stabilność rozwijającego się e-biznesu. Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i zdobądź wiedzę, która pomoże Ci dokonać dobrego wyboru.

Ecommerce

Prawie co czwarta osoba nie kupuje w internecie. Dowiedz się dlaczego i sprawdź, czy można zmienić ich zdanie.

06.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Ecommerce

Pandemia wywołała boom na zakupy internetowe. Właściciele sklepów online mieli szansę zanotować spektakularne wyniki sprzedażowe. Jak jest teraz?

05.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Ecommerce

Zakupy internetowe w Wielkiej Brytanii są bardziej popularne niż w jakimkolwiek innym kraju Europy, a sprzedaż online stanowi 1/4 sprzedaży detalicznej.

02.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ