O czym pamiętać podczas tworzenia strony sklepu internetowego? [poradnik]

#ecommerce #płatności online #platformy e-commerce #sklepy internetowe #poradnik

Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i sprawdź, jak założyć sklep internetowy.

Pobierz bezpłatnie
Udostępnij:

Decyzja o założeniu biznesu online już za Tobą? Teraz czas na działanie. Tworząc sklep internetowy, należy pamiętać o kilku rzeczach. Jeśli zadbasz o nie od razu, ułatwisz sobie start i zyskasz pewność, że wszystko jest zrobione tak, jak należy.

W poniższym poradniku dla właścicieli e-commerce omówiliśmy najważniejsze zakładki, jakie powinny się znaleźć na stronie sklepu internetowego, wskazaliśmy o jakich dokumentach nie można zapomnieć oraz przybliżyliśmy, na co zwracają uwagę klienci robiący zakupy online.

Jak stworzyć sklep internetowy?

Pobierz darmowy poradnik i zaplanuj kolejne etapy pracy nad własnym sklepem internetowym. Checklista zawarta na końcu poradnika pomoże Ci zadbać o wszystkie potrzebne elementy. Znajdziesz w nim również specjalny rabat na usługi prawne dla e-commerce, w tym np. opracowanie regulaminu sklepu internetowego przez profesjonalistów.

Pobierz bezpłatnie

"O czym pamiętać podczas tworzenia strony sklepu internetowego? [CHECKLISTA]"

Jak założyć sklep internetowy?

E-commerce bardzo dynamicznie się rozwija – również w Polsce. Każdego roku zakładanych są tysiące nowych sklepów internetowych. Specjaliści ze Strategy& Polska szacują, że do 2027 r. liczba e-konsumentów w Polsce zwiększy się o 3,4 mln. Będą mogli wybierać spośród ofert ponad 280 tysięcy sprzedawców internetowych – to znaczy, że sklepów internetowych będzie o 100 tysięcy więcej niż teraz. E-handel jawi się wielu osobom jako dobry pomysł na dochodowy biznes. Dlatego pytanie jak założyć sklep internetowy pojawia się w coraz większej liczbie dyskusji w sieci.

Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad wejściem do świata e-commerce, przed Tobą wiele decyzji. Pierwszą z nich będzie zapewne ta dotycząca oferty. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co i komu chcesz sprzedawać, oraz czy chcesz ograniczyć sprzedaż wyłącznie do terytorium Polski, czy chcesz sprzedawać również za granicą. Odpowiedź na pytanie jak stworzyć sklep internetowy będzie się różnić w zależności od tego, jaką strategię sprzedaży przyjmiesz.

Kolejnym krokiem będzie wybór platformy e-commerce. Na rynku jest dostępnych wiele gotowych rozwiązań, które umożliwiają bardzo szybkie uruchomienie sklepu internetowego. Wybór powinien być podyktowany zarówno zakresem funkcjonalnym danej platformy, jak i stopniem skomplikowania obsługi danego rozwiązania. Jeżeli zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy i planujesz wykonać wszystkie prace samodzielnie – wybierz prostą w obsłudze platformę. Jeżeli zdecydujesz się zatrudnić firmę IT lub freelancera specjalizującego się we wdrożeniach e-commerce – możesz wybrać bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Zwróć uwagę również na to, czy dana platforma jest zintegrowana z operatorami płatności – dzięki temu będziesz w stanie bardzo szybko włączyć u siebie płatności online i rozpocząć sprzedaż. Płatności online Blue Media są zintegrowane z wieloma rozwiązaniami dla e-commerce, m.in.: PrestaShop, WooCommerce, Magento, OpenCart, Shopify, Shoper, Shopware, Sky-Pay i wiele innych. Opisy każdego z rozwiązań znajdziesz na naszej stronie internetowej poświęconej gotowym integracjom. Gdy wybierzesz docelowe rozwiązanie, na stronie dostawcy z pewnością znajdziesz dokładną instrukcję wyjaśniającą jak założyć sklep internetowy z wykorzystaniem danej platformy.

Jak stworzyć sklep internetowy, który będzie zarabiał?

W opracowanym przez nas poradniku skupiamy się na zawartości sklepu internetowego. Wyjaśniamy, jak ważna jest odpowiednio skonstruowana strona produktu – to od niej zależy, czy klient znajdzie wszystkie potrzebne informacje i czy przekona się do złożenia zamówienia. Ważnym elementem karty produktowej jest opis, dlatego podpowiadamy jak je właściwie tworzyć. Zwracamy również uwagę na to, jak powinna wyglądać zakładka "O firmie" – nie musi to być "nudna" zakładka informująca, w którym roku powstał sklep online. Może być to miejsce, w którym opowiesz Waszą historię, która zainspiruje klientów do zakupu.

Wierzymy, że po lekturze naszego poradnika będziesz osobą, która będzie w stanie udzielać innym odpowiedzi na pytanie jak założyć sklep internetowy. W publikacji znajduje się również wiele użytecznych informacji na temat płatności w sklepie online. Dużą część poradnika poświęciliśmy również kwestiom formalnym – czyli regulaminowi, polityce prywatności, zasadom zwrotów i reklamacji. To dokumenty, które muszą się znaleźć w każdym sklepie internetowym, a klient musi mieć do nich łatwy dostęp. Na końcu poradnika znajdziesz wygodną checklistę, która pomoże Ci pamiętać o wszystkim, co ważne i kontrolować liczbę zrealizowanych już zadań.

Pobierz darmowy, ale bezcenny poradnik dla właścicieli e-commerce i uzyskaj odpowiedź na pytanie jak założyć sklep internetowy i nie zapomnieć o niczym ważnym. Wierzymy, że ta publikacja będzie dla Ciebie naprawdę pomocna.

Ecommerce

Prawie co czwarta osoba nie kupuje w internecie. Dowiedz się dlaczego i sprawdź, czy można zmienić ich zdanie.

06.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Ecommerce

Pandemia wywołała boom na zakupy internetowe. Właściciele sklepów online mieli szansę zanotować spektakularne wyniki sprzedażowe. Jak jest teraz?

05.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Ecommerce

Zakupy internetowe w Wielkiej Brytanii są bardziej popularne niż w jakimkolwiek innym kraju Europy, a sprzedaż online stanowi 1/4 sprzedaży detalicznej.

02.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ