Jaki program do wystawiania faktur wybrać? 

#sprzedaż online #faktury elektroniczne

Udostępnij:

Istnieje wiele serwisów, które oferują usługę generowania faktur sprzedażowych za darmo. Stworzyliśmy listę pięciu takich stron – mamy nadzieję, że nieco ułatwi Ci to wybór.

Załóżmy, że prowadzisz firmę od niedawna i zależy Ci na zmniejszenie kosztów prowadzonej działalności. Jednym ze sposobów jest korzystanie z serwisu, który umożliwia wystawianie faktur za darmo. Które mają najlepsze opinie?

1. fakturownia.pl

Serwis oferuje pięć opcji usług fakturowania, z czego pierwsza jest zupełnie za darmo. Usługa Micro umożliwia wystawianie bezpłatnie trzech faktur miesięcznie. Pozwala na zastosowanie szablonu faktury z logo firmy i wysłanie jej e-mailem. Po przejściu na drugi poziom usługi (Start), można, za 6,40 zł netto za miesiąc, wystawiać nielimitowaną liczbę faktur, a przy okazji korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak generowanie raportów i wysyłanie plików kontrolnych JPK do skarbówki.

2. ifirma.pl

W tym serwisie również możesz wystawić do trzech faktur miesięcznie zupełnie za darmo. Aby cieszyć się nielimitowanymi możliwościami należy zapłacić 150 zł/rok. Można tu wystawiać wszystkie rodzaje faktur i rachunki. W programie CRM można uporządkować dane kontrahentów, towarów i usług oraz generować raporty z wynikami finansowymi firmy. Wystawione faktury można przesłać kontrahentowi na e-mail. W płatnym pakiecie można również generować deklarację JPK.

3. fakturaxl.pl

FakturaXL oferuje dostęp do wielu funkcjonalności bez konieczności podpisywania umowy. W darmowej wersji można wystawić aż 10 faktur miesięcznie, co czyni ten serwis najbardziej konkurencyjnym. Do dyspozycji klienta są różne rodzaje formularzy dokumentów i faktur – w 7 językach. Można na nich umieścić logo firmy, a gotowy dokument przesłać klientowi e-mailem. Opcja, która pozwala na nielimitowane wystawianie faktur, kosztuje 8 zł miesięcznie i może z niej korzystać nawet trzech użytkowników.

4. fakturowo.pl

To kolejny polecany przez mniejszych przedsiębiorców program do wystawiania faktur. Na początku można skorzystać z okresu testowego trwającego 100 dni. Po tym czasie, bez dokonywania opłaty abonamentowej, można nadal korzystać z serwisu, ale w ograniczonym zakresie. Możliwe jest wystawienie pięciu faktur, co dla niektórych może okazać się wystarczające. Natomiast po dokonaniu wybranej opłaty abonamentowej (jest ich siedem), użytkownik ma dostęp do wszystkich oferowanych funkcji. Miesiąc korzystania z usługi kosztuje 15 zł brutto. Gdy wybierzemy abonament na 5 lat, opłata wyniesie 230 zł brutto – co w przeliczeniu na miesiąc daje zaledwie 3,83 zł.

5. efaktury.org

Serwis jest bardzo intuicyjny, prosty i wygodny w obsłudze. Już na głównej stronie widoczny jest formularz do wystawiania faktur. Nie trzeba pobierać żadnego oprogramowania. Można tam wystawić prawie wszystkie rodzaje dokumentów, a korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Nie jest wymagana rejestracja konta, jednak bez niej mamy dostęp do wybranych funkcji serwisu. Za darmo można korzystać z wszystkich możliwości serwisu przez 100 dni (wyłącznie po dokonaniu rejestracji). Koszt przedłużenie ważności konta wynosi 50 zł za cały rok.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie nieco ułatwi Ci wybór rozwiązania, które będzie odpowiadać na Twoje potrzeby. Jeżeli nadal nie masz pewności – skorzystaj z darmowych okresów próbnych i sprawdź, który serwis najlepiej się sprawdza w Twoim przypadku. Pamiętaj, że koszt, jaki poniesiesz na zakup dostępu do wybranej platformy możesz odliczyć od podatku – więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.

Ecommerce

Boże Narodzenie i Nowy Rok to świetne okazje, by popracować nad dobrymi relacjami z klientami: podziękować za zakupy i pokazać, że firma o nich pamięta...

30.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Ecommerce

Zapowiedziane przez rząd zmiany podatkowe w ramach „Nowego Ładu” mają wejść w życie już 1 stycznia 2022 roku. Czego należy się spodziewać?

29.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Ecommerce

Kiedyś w modelu subskrypcyjnym sprzedawano głównie prasę. Dziś suplementy, żywność, karmę, a nawet środki higieniczne. Subskrypcje zdecydowanie wracają do łask.

26.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ