Blue Media buduje przewagę serwisów do fakturowania

#płatności automatyczne #płatności za rachunki #iFirma

Udostępnij:

Dzięki integracji Płatności Online Blue Media z serwisem do fakturowania i księgowości wFirma.pl, przedsiębiorcy mogą automatycznie opłacać faktury kosztowe i płatności za podatki i ZUS. Jednocześnie mogą ułatwić swoim kontrahentom wygodne opłacenie faktur przychodowych.

​Rozwiązanie wFirma.pl pozwala na wysyłanie faktur do kontrahentów w mailu wraz z przyciskiem do natychmiastowej płatności za fakturę.

Odbiorca wiadomości po kliknięciu w treści maila przycisku „Zapłać”, trafia do serwisu płatności. Po wybraniu dogodnej metody płatności, jest przekierowywany do strony transakcyjnej banku lub BLIK. Po zalogowaniu, wszystkie informacje dotyczące płatności za fakturę będą już automatycznie uzupełnione. Po dokonaniu płatności, do faktury automatycznie zostanie dodana płatność i zmieni się status faktury na rozliczoną.

- Płatności w linku czy w SMS-ie są rozwiązaniem dość powszechnie stosowanym na rynku ecommerce. Z naszego doświadczenia wyniesionego ze współpracy ze sklepami internetowymi wynika, że oferowanie odsyłacza do płatności w linku nie tylko zwiększa konwersję sprzedaży, ale i przyspiesza otrzymanie należności - wyjaśnia Dawid Adamczyk, Regional Sales Director w Blue Media.

Aby włączyć link szybkich płatności z Blue Media do wystawianej faktury przychodowej, musi ona spełniać kilka warunków. Nie może być wystawiona na kwotę wyższą niż 5000 zł brutto (wynika to z przepisów prawa) oraz być w walucie PLN. Dodatkowo klient wFirma.pl musi mieć uzupełniony w systemie numer swojego konta bankowego.

- Analogiczne rozwiązanie pozwala naszym kontrahentom opłacać faktury kosztowe. To bardzo wygodne, w szczególności uwzględniając, że dla płatnika liczy się również szybkość i bezpieczeństwo płatności. W rozwiązaniu Blue Media nic nie trzeba kopiować, przepisywać i zlecać. Podjęta współpraca pozwoliła w uproszczonym procesie uruchomić tę usługę dla wszystkich naszych klientów - mówi Andrzej Lazarowicz, Prezes Zarządu wFirma.pl.

Kolejną nowością jest możliwość regulowania zobowiązań z tytułu podatku i płatności ZUS. Tutaj również płatności można dokonać z poziomu panelu wFirma.pl. Kontrahent w wyliczonej przez serwis wysokości podatku dokonuje uregulowania należności trzema kliknięciami - bank, login, hasło. I gotowe.Zobacz także: ​Blue Media wdraża szybkie płatności w inFakt

Fintech

Rewolucja technologiczna w bankowości konsumenckiej wchodzi w kolejną fazę. Fintechy opracowują kolejne innowacje, starzy bankowi wyjadacze szybko nadrabiają...

03.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Fintech

Już nie tylko e-commerce sięga po płatności odroczone. Również dostawcy mediów decydują się umożliwiać swoim klientom tę wygodną formę płatności.

02.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Fintech

Weryfikacja online to nowa usługa, z której aktywnie korzystają już klienci kilku instytucji finansowych.

08.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ