Blue Media wdraża płatności cykliczne BLIK−iem w Play

#płatności cykliczne #BLIK #Play #płatności cykliczne BLIK

Udostępnij:

Blue Media jako pierwszy operator płatności wspólnie z Play uruchamia „BLIK-a automatycznego” jako metodę płatności za faktury. To kolejne rozwiązanie płatności automatycznych, jakie wprowadza na polski rynek sopocka spółka technologiczno- finansowa.

Opłaty za usługi telekomunikacyjne, abonamenty czy raty składek za polisy ubezpieczeniowe mogą być automatycznie opłacane za pośrednictwem nowej funkcji BLIKa – płatności powtarzalnych (cyklicznych). Usługa dostępna jest obecnie w dwóch bankach – ING oraz Banku Pekao S.A.

Dzięki płatnościom powtarzalnym BLIK klienci nie muszą pamiętać o cyklicznych zobowiązaniach. To rozwiązanie nie wymaga podawania danych rachunku bankowego czy karty płatniczej. Płatnościami powtarzalnymi BLIK użytkownik może zarządzać z poziomu aplikacji bankowości mobilnej ING oraz Banku Pekao S.A.

Pod koniec marca BLIK-a automatycznego w Play jako nową metodą płatności za faktury wdrożyła firma Blue Media. Rozwiązanie działa w oparciu o technologię BLIK-a rekurencyjnego oraz autorskiego rozwiązania płatności automatycznych Blue Media.

Zamiast wpisywania danych karty czy wysyłania listów ze zgodą na uruchomienie bankowego polecenia zapłaty, klient wybiera na stronie Play płatność BLIK, podaje kod, a następnie w aplikacji swojego banku zatwierdza płatność PIN-em. Wówczas otrzymuje od Play propozycję zapisania cyklu płatności - częstotliwości i daty końca subskrypcji. Na bazie informacji od Play o wysokości faktury w danym miesiącu, operator płatności - Blue Media - obciąża odpowiednią kwotą konto klienta w ramach zapamiętanej cykliczności.

Płatności automatyczne Blue Media

Blue Media jest liderem we wprowadzaniu płatności automatycznych za faktury. Rozwiązanie wdrożone jest u czołowych masowych wystawców faktur, m.in. UPC, Play czy innogy. Za pośrednictwem serwisu bm.pl, użytkownicy mogą opłacać comiesięczne faktury za telewizję, telefon czy prąd bez potrzeby każdorazowego wprowadzania danych karty płatniczej. Po włączeniu usługi płatności automatycznych, dane niezbędne do realizacji płatności są systemowo generowane i transferowane za zgodą klienta z eBOK danego usługodawcy do serwisu bm.pl w czasie rzeczywistym, a klient jest na bieżąco informowany o kolejnych fakturach i nadchodzących terminach, w których nastąpi automatyczne obciążenie karty płatniczej.

Polacy chcą korzystać z płatności cyklicznych. Z ubiegłorocznego badania Blue Media “Jak korzystamy z usług subskrypcyjnych”, wynika że już co drugi internauta korzysta z cyklicznych opłat abonamentowych. Najchętniej w takiej formie wybieramy usługi medyczne, dostęp do filmów, oprogramowania komputerowego i prasy.

Fintech

One step checkout jest stosunkowo nową alternatywą dla klasycznego, składającego się z kilku kroków procesu transakcyjnego w sklepie internetowym.

23.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Fintech

Szybki rozwój e-commerce sprawił, że sprzedawcy szukają nowych sposobów na pozyskiwanie klientów. Jednym z nich jest oferowanie elastycznych form płatności.

14.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Fintech

Rozwój płatności biometrycznych nabiera tempa. Jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie jest biometria głosowa.

10.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ