Blog FinTech

Asystent Google po polsku. Co z rozwojem płatności głosowych w Polsce?

W tym tygodniu Google oficjalnie uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google. Czy wirtualny asystent, który rozumie i reaguje na język polski sprawi, że Polacy pokochają usługi głosowe? Komentuje Miłosz Kurzawski, ekspert Blue Media.
więcej

Płacimy jak lubimy. Zmiany technologiczne szybsze niż zwyczaje konsumentów

Jak opłacić fakturę za telefon? Konsumenci mają do wyboru całą paletę form płatności, chociaż o ich wyborach ciągle może decydować siła przyzwyczajenia. W Polsce coraz popularniejsze są płatności elektroniczne i mobilne. A jak sytuacja wygląda na innych rozwiniętych technologicznie rynkach?
więcej

Usługi głosowe w branży dostawców energii [ANALIZA]

Asystenci głosowi mogą już dzisiaj zdalnie zarządzać naszymi mieszkaniami - ułatwiają oszczędzanie energii, pilnują zużycia mediów, a także umożliwiają wygodne głosowe opłacanie rachunków.
więcej

Płatności głosowe [ANALIZA]

Za 10-15 lat interfejs głosowy może zastąpić klawiaturę. Bankowość i finanse jako jedne z pierwszych branż przygotowują się na tę rewolucję.
więcej

Technologie bankowości [INFOGRAFIKA]

Wykorzystanie technologii zbliżeniowej zajęło bankom prawie pół wieku. Wprowadzenie bankowości mobilnej na smartfony - zaledwie dwa lata. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli za 5 lat komunikację z bankiem zdominują wirtualni asystenci, a płatności będziemy autoryzować skanem naszych twarzy.
więcej

Słowniczek pojęć PSD2

Wyjaśniamy wszystkie trudne terminy!
więcej

Co dyrektywa PSD2 oznacza dla polskich konsumentów?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca nowe usługi ma zwiększyć konkurencję na rynku płatniczym, na czym powinni skorzystać konsumenci. Co oni sami o tym myślą?
więcej

Banki wygrają kontekstem, nie produktem

Dyrektywa PSD2 nie zmieni diametralnie technologii ani produktów bankowych. Może jednak zmienić ekosystem płatniczy, ponieważ na rynek wejdą nowi gracze. Czy banki czeka los Nokii? A może to właśnie wśród banków pojawi się nowy iPhone?
więcej

E-administracja w Europie [porównanie]

Usługi administracji elektronicznej stają się coraz bardziej dostępne w całej Europie, ale w niektórych obszarach, takich jak ukierunkowanie na użytkownika czy przejrzystość, znaczna część krajów UE pozostaje w tyle. Do nadrobienia sporo ma także Polska.
więcej

Jak Polacy pożyczają pieniądze? Raport Kokos.pl

Kokos.pl trzeci rok z rzędu, we współpracy z agencją badawczą Satisface, przygotowała raport na temat pożyczania pieniędzy przez Polaków.
więcej