Blog FinTech

Technologie bankowości [INFOGRAFIKA]

Wykorzystanie technologii zbliżeniowej zajęło bankom prawie pół wieku. Wprowadzenie bankowości mobilnej na smartfony - zaledwie dwa lata. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli za 5 lat komunikację z bankiem zdominują wirtualni asystenci, a płatności będziemy autoryzować skanem naszych twarzy.
więcej

Słowniczek pojęć PSD2

Wyjaśniamy wszystkie trudne terminy!
więcej

Co dyrektywa PSD2 oznacza dla polskich konsumentów?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca nowe usługi ma zwiększyć konkurencję na rynku płatniczym, na czym powinni skorzystać konsumenci. Co oni sami o tym myślą?
więcej

Banki wygrają kontekstem, nie produktem

Dyrektywa PSD2 nie zmieni diametralnie technologii ani produktów bankowych. Może jednak zmienić ekosystem płatniczy, ponieważ na rynek wejdą nowi gracze. Czy banki czeka los Nokii? A może to właśnie wśród banków pojawi się nowy iPhone?
więcej

E-administracja w Europie [porównanie]

Usługi administracji elektronicznej stają się coraz bardziej dostępne w całej Europie, ale w niektórych obszarach, takich jak ukierunkowanie na użytkownika czy przejrzystość, znaczna część krajów UE pozostaje w tyle. Do nadrobienia sporo ma także Polska.
więcej

Jak Polacy pożyczają pieniądze? Raport Kokos.pl

Kokos.pl trzeci rok z rzędu, we współpracy z agencją badawczą Satisface, przygotowała raport na temat pożyczania pieniędzy przez Polaków.
więcej

Znikające płatności

Wraz z upowszechnieniem technologii mobilnych płacenie za towary i usługi jest dzisiaj mniej absorbujące niż kiedykolwiek. Celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której wyjście ze sklepu - stacjonarnego czy internetowego - z pełnym koszykiem wymagać będzie co najwyżej zatwierdzenia kwoty zakupów jednym kliknięciem – pisze Miłosz Kurzawski, ekspert Blue Media.
więcej

Nowe technologie usprawniają pracę samorządów

Zmiany technologiczne dotarły do sektora publicznego. Coraz więcej samorządów wdraża u siebie płatności bezgotówkowe czy szybkie płatności internetowe. Inwestycje w nowatorskie rozwiązania w miastach przynoszą realne oszczędności i jednocześnie wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców.
więcej

Rachunki płacą się same. Trzy lata bm.pl

Pierwsze rozwiązania ułatwiające opłacanie rachunków przez internet Blue Media wprowadziła niemal 10 lat temu. Od tamtej pory usługi e-płatności za rachunki zmieniały się wraz z internetowymi nawykami Polaków. W ubiegłym roku za pośrednictwem usług firmy zostało opłaconych prawie 20 mln rachunków.
więcej

Płatności biometryczne - przyszłość, która nadeszła

Do wykonania płatności wkrótce nie będzie potrzebna nam karta, smartfon czy zegarek. Skoro to ja osobiście i tak zarządzam swoimi pieniędzmi, to z czasem będzie można wyeliminować tego rodzaju „pośredników” i autoryzować płatności zgodnie z tym, kim jestem i jak się zachowuję.
więcej