08 Kwietnia
2014
powrót

Platforma generowania innowacji - Crowsing.com

Idea Crowdsourcingu jest coraz częściej wykorzystywana już nie tylko przez duże firmy ale także przez te składające się z kilkunastu osób, które chcą wykorzystać kreatywność swoich pracowników i Klientów, chcą znać ich opinię na temat prowadzonej działalności, oferowanych produktów czy prowadzonych działań marketingowych, gdyż osoby z najbliższego otoczenia wiedzą o nas najwięcej, w związku z czym chcemy znać ich zdanie i często to oni mają najlepsze pomysły na nasz rozwój.

Platforma Crowsing.com to miejsce na wirtualną burzę mózgów i wspieranie innowacji. Stworzyliśmy ją z myślą o tych, którzy chcą wysłuchać swojego otoczenia. Chcemy, aby przyjazne środowisko pomagało przekuć kreatywne pomysły na innowacje z korzyścią dla wszystkich. Każdy kto chce poznać pomysły na nowe produkty i usługi a także poruszać dyskusje dotyczące rozwoju i polepszania swojego miejsca pracy czy usprawnienia aktualnych procesów może się zarejestrować i pod własną subdomeną prowadzić dialog ze swoim otoczeniem.

Platforma działa w całości on-line, a administrator decyduje o jej nazwie, o tym kto może oglądać Platformę oraz kto może dokonać rejestracji i zalogować się. Może spersonalizować swoją platformę również pod kątem jego wyglądu dodając swój logotyp, a także zmieniając kolorystykę na wersję dopasowaną do identyfikacji wizualnej swojej firmy.

Możliwości wykorzystania platformy Crowsing.com i sprawdzenia w praktyce działania crowdsourcingu jest wiele. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest prowadzenie komunikacji z pracownikami i udostępnienie im platformy, za pomocą której mogą zgłaszać pomysły na usprawnienie organizacji. Crowdsourcing sprawdza się również bardzo dobrze w działaniach marketingowych, a także przy prowadzeniu różnych konkursów np. wśród klientów. Ważne jest jednak by planując tego typu działania zwrócić uwagę na to, by uczestnicy mieli świadomość co się będzie działo ze zgłoszonym przez nich pomysłem, a w przypadku konkursu, by zostało określone co decyduje o ocenie.

Zapraszamy na www.crowsing.com!