Płatności Magento

#ecommerce #płatności online #Magento

Sprawdź, jak wdrożyć Płatności Online Blue Media w Twoim sklepie internetowym stworzonym na platformie Magento

Zapytaj o ofertę

Dlaczego płatności Blue Media dla Magento to najlepsze rozwiązanie?

Nasze płatności zapewniają dostęp do wszystkich najpopularniejszych metod płatności, w tym do Google Pay, płatności kartą, Pay by link, BLIK oraz przelewów natychmiastowych.

Obsługa wielu e-sklepów

Jeden moduł płatności pozwala zarządzać transakcjami w kilku sklepach jednocześnie, co znacznie porządkuje i ułatwia codzienną pracę.

Zakupy bez rejestracji

Część klientów porzuci koszyk zakupowy, jeżeli będzie zmuszona założyć konto w e-sklepie, dlatego tak ważne jest, by dać im inną możliwość.

Dwa tryby działania

Testowy i produkcyjny - otrzymasz od nas osobne dane kont dla każdego z nich - zgłoś się do nas, gdy rozpoczniesz proces implementacji.

Łatwa instalacja

Moduł Blue Payment dla Magento umożliwia bezproblemową integrację płatności ze sklepem. Nasze wtyczki są dostępne dla Magento 2.x i Magento 1.x.

Prosta instrukcja

Opracowaliśmy szczegółową instrukcję instalacji wtyczki, dzięki której przejdziesz cały proces krok po kroku - bez najmniejszych problemów (zobacz instrukcję).

1999

od tego roku jesteśmy na rynku

300

banków i instytucji finansowych korzysta z naszych rozwiązań

33 tys.

sklepów internetowych używa naszych płatności

880 tys.

klientów korzysta z naszych systemów każdego dnia

Sprawdź, jak uruchomić płatności w sklepie na Magento

Logowanie

Wejdź na http(s)://domena_twojego_sklepu.pl/downloader i zaloguj się używając danych swojego konta administratora: login (username) + hasło (password)

Instalacja dodatku

Po zalogowaniu, zobaczysz zakładkę dodatki (extensions). To moment, w którym należy wybrać sposób instalacji dodatku płatności Magento.

Może to być:

  • za pomocą adresu URL,
  • wgrywając paczkę plików, którą Ci dostarczymy.

Obydwa sposoby są bardzo proste i instalacja nie powinna przysporzyć ci trudności. Jeżeli jednak coś okaże się niejasne, pamiętaj, że nasz zespół jest zawsze do Twojej dyspozycji.

Aktywacja dodatku

Bezpośrednio po zainstalowaniu, dodatek jest nieaktywny, dlatego kolejnym niezbędnym do wykonania krokiem jest jego aktywacja.

Wejdź w: System >> Konfiguracja >> Sprzedaże >> Metody płatności

Zobaczysz wówczas wszystkie ustawienia dotyczące płatności Blue Media dla Magento. W pierwszym polu znajduje się: Włączone, musisz rozwinąć listę po prawej i wybrać "tak" - w ten sposób aktywujesz dodatek.

W kolejnym polu możesz wybrać tryb pracy modułu: testowy lub produkcyjny.

Jak widzisz, obowiązkowo do uzupełnienia będą również pola: "Identyfikator serwisu partnera" oraz "Klucz współdzielony".

Otrzymasz je od nas, gdy wykonasz przelew weryfikacyjny, pozytywnie przejdziesz weryfikację i prześlesz nam adresy do komunikacji między sklepem internetowym a bramką płatniczą.

Wzór:

http(s)://domena_sklepu.pl/bluepayment/processing/back
http(s)://domena_sklepu.pl/bluepayment/processing/status

Na zielono zaznaczyliśmy pola, które możesz, ale nie musisz uzupełniać. Jeżeli nie wybierzesz żadnej propozycji z listy, wówczas pozostawione zostaną ustawienia domyślne.

To wszystko. Dodatek płatności Magento od Blue Media jest już aktywny w Twoim sklepie internetowym i możesz pobierać płatności od swoich klientów.

Płatności online Blue Media są w 100% bezpieczne

Zastosowaliśmy szereg mechanizmów ochraniających każdą transakcję:

  • transmisja pomiędzy wszystkimi stronami transakcji jest realizowana w oparciu o bezpieczne połączenie, bazujące na protokole TLS z 256-bitowym kluczem;
  • komunikacja jest zabezpieczona funkcją skrótu obliczoną z wartości pól komunikatu i współdzielenia klucza.

Jako funkcja skrótu wykorzystywany jest algorytm MD5, SHA-1, SHA256 lub SHA512 - metoda jest ustalana na etapie konfigurowania e-sklepu w systemie Płatności Blue Media. Domyślna funkcja to SHA256.

Jesteśmy partnerem, któremu możesz zaufać

Od 1 października 2013 r. mamy status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Od 2011 r., na mocy zgody Narodowego Banku Polskiego, prowadzimy działalność rozliczeniową i rozrachunkową, nad którą NBP sprawuje nadzór.

Posiadamy certyfikat PCI DSS, umożliwiający przetwarzanie danych kartowych w systemach informatycznych i bramkach płatniczych.

Należymy do Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.

W 2019 r. uzyskaliśmy rozszerzenie licencji KNF, które pozwala na świadczenie usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz usługi inicjowania płatności (PIS) zgodnie z przepisami dyrektywy PSD2, obowiązującej w Polsce od tego samego roku.

Skorzystaj z naszej bazy wiedzy

ECOMMERCE

Płatności automatyczne są coraz popularniejsze wśród właścicieli sklepów online i dostawców różnego rodzaju mediów. Sprawdź, z czego to wynika.

07.06.2021 POZNAJ SZCZEGÓŁY

ECOMMERCE

Zastanawiasz się, czy warto umożliwić klientom korzystanie z "Kup teraz, zapłać później"? Sprawdź potencjalne korzyści.

31.05.2021 POZNAJ SZCZEGÓŁY

ECOMMERCE

Sprawdź, z jakich metod płatności najczęściej korzystają klienci i które warto aktywować w Twoim sklepie internetowym.

20.04.2021 POZNAJ SZCZEGÓŁY

Interesują Cię szczegóły oferty?

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży, a omówimy wszystkie możliwości

* pole obowiązkowe oznaczono gwiazdką