Płatności BLIK

#płatności online #BLIK

Dodaj do swojej oferty możliwość zlecania szybkich płatności BLIK i ułatw swoim klientom opłacanie zamówień w Twoim e-sklepie lub serwisie internetowym

Zacznij pobierać płatności Skontaktuj się z działem sprzedaży

Jakie są płatności BLIK?

Usługa płatności BLIK umożliwia klientom dokonanie płatności, bezgotówkowo, za pomocą smartfona, a konkretnie za pomocą aplikacji mobilnej banku – również w sklepach stacjonarnych.

Łatwo dostępne

Płatność BLIKiem jest dostępna dla każdej osoby, która jest klientem jednego z banków uczestniczących w systemie i korzysta z bankowości mobilnej za pośrednictwem aplikacji na swoim telefonie.

Z BLIKa mogą korzystać również użytkownicy, którzy są klientami więcej niż jednego banku partnerskiego.

Proste w obsłudze

Transakcja w systemie płatności mobilnych BLIK realizowana jest za pomocą generowanego w aplikacji mobilnej banku 6-cyfrowego kodu.

Kod BLIK jest jednorazowy, a jego ważność wygasa po 2 minutach od momentu wygenerowania na żądanie klienta. Z BLIKa można korzystać w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Bardzo wygodne

Dane do przelewu są automatycznie uzupełnione, po zalogowaniu do aplikacji banku na telefonie klient generuje kod BLIK i za jego pomocą autoryzuje transakcję.

Unika w ten sposób przekierowania i logowania do systemu transakcyjnego banku i konieczności wpisywania kodów SMS w celu realizacji przelewu.

1999

od tego roku jesteśmy na rynku

300

banków i instytucji finansowych korzysta z naszych rozwiązań

33 tys.

sklepów internetowych używa naszych płatności

880 tys.

klientów korzysta z naszych systemów każdego dnia

Dlaczego warto dodać płatności BLIKiem do oferty?

O BLIKu

Właścicielem marki BLIK jest PSP – Polski Standard Płatności. BLIK jest powszechnie wykorzystywany w sklepach internetowych, ponieważ tysiące klientów indywidualnych bardzo polubiło tę metodę. Klienci chętnie z niej korzystają również offline, np. żeby dokonywać płatności, zlecać przelew na telefon BLIK, a nawet do wypłaty gotówki.

BLIK 0

Oferujemy również rozwiązanie BLIK 0, czyli BLIK “wewnątrz sklepu”. W tym przypadku zabezpieczające kody BLIK są podawane bezpośrednio na stronie sklepu w ostatnim etapie procesu zakupowego (bez przekierowania do bankowości internetowej).

Aplikacja mobilna jest wykorzystywana do potwierdzenia transakcji. Gdy klient to zrobi, na ekranie jego telefonu pojawi się stosowny komunikat potwierdzający, że płatność się powiodła. Kody BLIK są podawane na stronie bramki płatniczej w przypadku integracji wyglądu standardowego lub spersonalizowanego.

Płatności telefonem zyskują na popularności

Odbiorcy płatności również polubili BLIK, ponieważ pozwala na bardzo szybką realizację płatności. Sklepy stacjonarne udostępniające nowoczesne formy płatności cieszą się sympatią i zaufaniem klientów indywidualnych. W punktach usługowych można korzystać z BLIKa podczas codziennych zakupów (odbiorca płatności nie pobiera opłat od klienta za obsługę transakcji) – wystarczy podać kod BLIK na terminalu płatniczym.


Szerokie zastosowanie BLIKa

Użytkownicy chętnie korzystają z przelewu na telefon BLIK, lubią wypłacać gotówkę BLIKiem, zamiast korzystać z karty bankowej, płacić za zakupy internetowe z kodem BLIK – wszystko dlatego, że niemal zawsze mają ze sobą telefon, a z nim aplikację bankową.


Włącz BLIK w swoim sklepie internetowym

BLIK jest jedną z najchętniej wybieranych metod płatności online – jest prosty w obsłudze, szybki, nie wymaga przepisywania danych z karty płatniczej itp. System płatności mobilnych BLIK cieszy się zarówno popularnością, jak i zaufaniem, które jest kluczowe w kontekście płatności internetowych. BLIK działa w tysiącach sklepów online w Polsce, a płatność BLIK bije kolejne rekordy popularności wśród użytkowników.

BLIK jest jedną z kilkuset metod płatności obsługiwanych przez bramkę płatniczą Blue Media. Zarejestruj się w naszym systemie i zacznij pobierać płatności online – wygodnie, bezpiecznie i niezawodnie.

Jesteśmy partnerem, któremu możesz zaufać

Od 1 października 2013 r. mamy status krajowej instytucji płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Od 2011 r., na mocy zgody Narodowego Banku Polskiego, prowadzimy działalność rozliczeniową i rozrachunkową, nad którą NBP sprawuje nadzór.

Posiadamy certyfikat PCI DSS, umożliwiający przetwarzanie danych kartowych w systemach informatycznych i bramkach płatniczych.

Należymy do Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.

W 2019 r. uzyskaliśmy rozszerzenie licencji KNF, które pozwala na świadczenie usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz usługi inicjowania płatności (PIS) zgodnie z przepisami dyrektywy PSD2, obowiązującej w Polsce od tego samego roku.

Skorzystaj z naszej bazy wiedzy

FINTECH

Płatności głosowe, płatności automatyczne, biometryczne potwierdzanie płatności... Jakie zmiany czekają nas w płatnościach w nadchodzącej przyszłości?

31.05.2023 POZNAJ SZCZEGÓŁY

ECOMMERCE

Szacuje się, że 2020 r., w skali świata, wydano ponad 2.6 biliona dolarów na zakupy za pośrednictwem stu najpopularniejszych marketplaców.

29.05.2023 POZNAJ SZCZEGÓŁY

ECOMMERCE

Każdy sklep internetowy, który chce prowadzić efektywną sprzedaż, powinien być zintegrowany z bramką płatności gwarantującą obsługę różnych metod płatności

16.05.2023 POZNAJ SZCZEGÓŁY

Interesują Cię szczegóły oferty?

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży, a omówimy wszystkie możliwości

* pole obowiązkowe oznaczono gwiazdką

?>