Podróżuj szybciej nad morze z AmberGO dzięki autopay transport

#Autopay #płatności automatyczne #autostrady

Udostępnij:

Nawet kilkuset kierowców dziennie pokonuje odcinek AmberOne Autostrady A1 z Torunia do Gdańska w obu kierunkach korzystając z elektronicznego systemu opłat AmberGO i aplikacji autopay transport. Prawie co piąte auto ma warszawską rejestrację, a kierowcy najczęściej podróżują autem marki Volkswagen. Co piąty przejazd odbywa się w niedzielę.

Aplikacja autopay transport, opracowana przez spółkę Blue Media we współpracy z operatorem i koncesjonariuszem AmberOne Autostrady A1, umożliwia skorzystanie z systemu AmberGO i automatyczną płatność za przejazd odcinkiem Rusocin - Nowa Wieś, czyli od Gdańska do Torunia w obu kierunkach. Pilotaż systemu AmberGO rozpoczął się na początku lipca ubiegłego roku.

W okresie letnim oraz w trakcie długich weekendów korki na autostradzie prowadzącej nad morze są uciążliwe dla kierowców. System AmberGO w połączeniu z aplikacją autopay transport umożliwia automatyczny pobór płatności za przejazd na bramkach oznaczonych symbolem AmberGO. System rozpoznaje pojazd zarejestrowany w aplikacji, zmienia światło na zielone i automatycznie podnosi szlaban. Opłata pobierana jest z karty przypisanej do konta użytkownika. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, nie trzeba nawet mieć jej przy sobie. Rozwiązanie  dostępne jest dla telefonów z Androidem i iOS. System AmberGO w okresie testowym dostępny jest wyłącznie na pełnym odcinku AmberOne Autostrady A1 dla posiadaczy aut osobowych.

Turystyka weekendowa

W czasie trwania pierwszych 9 miesięcy pilotażu kierowcy, którzy pobrali aplikację autopay i skorzystali z systemu AmberGO, wykonali niemal 25 tys. przejazdów na trasie Rusocin - Nowa Wieś w dwóch kierunkach. Niemal identyczna była liczba wjazdów z obu kierunków, z niewielką przewagą na rzecz Nowej Wsi.

Kierowcy najczęściej podróżowali w niedzielę (21 proc.), piątek (18 proc.) i sobotę (16 proc.). W sumie ponad połowa wszystkich przejazdów odbywa się w weekend. Najpopularniejsza pora podróży przypada na godziny między 17 a 18, następnie między 15 a 16 i 18 a 19.

Pomorskie górą, ale za Warszawą

Za 36 proc. wszystkich przejazdów odpowiadają kierowcy z województwa pomorskiego, za 25 proc. mazowieckiego, 10 proc. łódzkiego, 8 proc. śląskiego, 4 proc. to kierowcy z Małopolski.  W podziale na powiaty (i dzielnice Warszawy) najczęściej północnym odcinkiem AmberOne Autostrady A1 podróżują kierowcy z Gdańska (16 proc.), Gdyni (11 proc.), Łodzi (6 proc.), Warszawy-Mokotów (5 proc.) i Warszawy-Śródmieście (3 proc.).

Jeśli jednak wziąć pod uwagę łączną liczbę aut z warszawskich dzielnic, to kierowcy z miejskimi-warszawskimi rejestracjami odpowiadają za 18 proc. wszystkich przejazdów. W pierwszej piątce rejestracji z Warszawy na czele jest Mokotów, Śródmieście, Bemowo, Włochy/Wilanów i Ochota. Może to wynikać z tego, że wiele aut służbowych lub leasingowanych zarejestrowanych jest właśnie w Warszawie.

VW jedzie na rekord

W sumie z aplikacji skorzystali właściciele ponad 900 różnych modeli aut. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli to VW Passat (4,0 proc.), Skoda Octavia (3,4 proc) i Skoda Superb (2,8 proc.). Pierwszą dziesiątkę zamykają kolejno: Ford Mondeo, Ford Focus, Toyota Avensis, Opel Insignia, Volvo XC60, Audi A6 i Toyota Auris.

W zestawieniu marek również bezapelacyjnie prowadzi Volkswagen, co dziesiąte auto z aplikacją autopay należało do niemieckiego koncernu. Drugie miejsce to Skoda (9 proc.), kolejne odpowiednio to Audi, BMW, Ford (po 7 proc.), Toyota, Opel (6 proc.), Volvo (5 proc.), Mercedes i Renault (4 proc.). Z aplikacji autopay transport skorzystało również 139 kierowców samochodu Porsche, 18 kierowców aut elektrycznych Tesla i 6 - marki Bentley.


Artykuł

Blue Media (wkrótce Autopay) partnerem Global Mentoring Walk w Sopocie

01.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuł

Europejski Akt o Dostępności zobowiązuje przedsiębiorców do wprowadzenia ułatwień w korzystaniu z oprogramowania, usług oraz produktów cyfrowych od połowy 2025 r.

26.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuł

Firma Blue Media, lider polskiego rynku płatniczego, rozpoczyna proces rebrandingu do nowej marki parasolowej Autopay. Firma planuje rozwój nowych produktów i chce stać się czołową europejską firmą technologiczną.

23.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ