Płatności online od Blue Media dla Miasta Sopot

#płatności online #e urząd #Urząd Miasta Sopot

Udostępnij:

Miasto Sopot wdrożyło na swoich stronach internetowych Płatności Online Blue Media. Mieszkańcy miasta w wygodny i bezpieczny sposób mogą teraz dokonywać opłat za czynności administracyjne za pomocą szybkich płatności przez internet. To pierwsze tego typu rozwiązanie płatnicze w Polsce.

Dzięki usłudze Płatności Online Blue Media Blue Media mieszkańcy Sopotu mogą uiszczać opłaty administracyjne – np. za zarejestrowanie pojazdu czy wydanie prawa jazdy – w sposób znany im doskonale z zakupów internetowych. Wystarczy, że na stronie urzędu miasta (https://platnosci.miasto.sopot.pl) interesant wybierze rodzaj sprawy, za którą chcą uiścić opłatę, uzupełni swoje dane identyfikacyjne, a następnie kliknie logo swojego banku. Po przekierowaniu na stronę transakcyjną banku dane płatnika i kwota do zapłaty są już uzupełnione i wystarczy je tylko potwierdzić (np. hasłem SMS). Po dokonaniu płatności interesant otrzymuje mailem potwierdzenie, które powinien wydrukować i przedstawić w Urzędzie podczas załatwiania sprawy.

- Z naszego badania „Jak kupujemy w internecie”[1] wynika, że co drugi kupujący w internecie korzysta przy tym z szybkich płatności online. Naturalnym krokiem jest umożliwienie klientom dokonywania opłat w analogiczny sposób również w sektorze publicznym. Mówię tutaj nie tylko o opłatach za czynności administracyjne, ale również o podatkach i należnościach za śmieci czy wodę. Sopocki samorząd jako pierwszy w Polsce dostrzegł korzyści z tego rozwiązania. Mam nadzieję, że kolejne samorządy również zauważą zalety naszych płatności – zauważa Krzysztof Ambroziak z Blue Media.

- Wspólnie z firmą Blue Media odpowiadamy na zmiany, które dzieją się wokół nas. Liczba płatności online lawinowo rośnie, stąd decyzja o wprowadzeniu tego systemu także w administracji samorządowej. Dzięki temu systemowi sopocianie i przedsiębiorcy będą mogli łatwiej i szybciej załatwić wiele spraw urzędowych. Cieszy fakt, że tak innowacyjne rozwiązanie wprowadza właśnie sopocka firma – komentuje Magdalena Jachim, Rzecznik Prasowy Miasta Sopot.

Mieszkańcy Sopotu dzięki Płatnościom Online BM mają do dyspozycji wszystkie najpopularniejsze formy płatności online - szybkie płatności za pomocą linku, tzw. Pay by link (takie jak mTransfer, Pekao24 czy płacę z iPKO) oraz płatności kartą płatniczą (VISA, VISA Electron, MasterCard i Maestro).

Korzyści także dla samorządów

Blue Media oferuje współpracę z samorządami w oparciu o sprawdzony model biznesowy, z powodzeniem stosowany na rynku masowych wystawców faktur, m.in. firm telekomunikacyjnych, firm energetycznych, dostawców internetu i telewizji. - Środki wpłacane przez płatników trafiają na konto samorządu automatycznie, nawet w ciągu kilkunastu minut. Koszt obsługi płatności, podobnie jak w przypadku tradycyjnego przelewu i przekazów pieniężnych, jest ponoszony przez płacącego. Oznacza to, że samorząd nie ponosi żadnych kosztów implementacji, obsługi czy też kosztów prowizji – podkreśla Krzysztof Ambroziak.

Potencjał korzyści z wprowadzenia płatności internetowych w samorządach przebadali kilka miesięcy temu eksperci z Centrum im. Adama Smitha. Wyniki przedstawili w czerwcu 2016 r. w raporcie „Szybkie płatności elektroniczne w samorządzie. Studium korzyści dla administracji i obywateli”. Z kalkulacji przyjętych w badaniu wynika, że gdyby przelewy do urzędów odbywały się za pomocą płatności automatycznych, pozwoliłoby to oszczędzić łącznie nawet 66,5 mln zł rocznie.

Więcej informacji o Płatnościach Online BM dla samorządów można znaleźć na stronie: https://sektorpubliczny.bm.pl[1] http://www.bluemedia.pl/pressroom/raporty/jak-kupu...

Fintech

Fotoweryfikacja to jedno z narzędzi wchodzących w skład systemu weryfikacyjnego Blue Media. Poznaj bliżej jej zastosowanie.

23.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Fintech

Sprzedaż produktów finansowych jest trudna, ze względu na „niewidzialny” charakter transakcji. Istnieją jednak skuteczne sposoby, na to by sprzedaż była bardziej efektywna.

25.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Fintech

Automatyczna identyfikacja pozwala szybko i bezpiecznie zweryfikować potencjalnych klientów. Jest również kluczem do efektywniejszej sprzedaży produktów finansowych.

18.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ