Płatności online od Blue Media dla Miasta Sopot

#płatności online #e urząd #Urząd Miasta Sopot

Udostępnij:

Miasto Sopot wdrożyło na swoich stronach internetowych Płatności Online BM. Mieszkańcy miasta w wygodny i bezpieczny sposób mogą teraz dokonywać opłat za czynności administracyjne za pomocą szybkich płatności przez internet. To pierwsze tego typu rozwiązanie płatnicze w Polsce.

Dzięki usłudze Płatności Online Blue Media mieszkańcy Sopotu mogą uiszczać opłaty administracyjne – np. za zarejestrowanie pojazdu czy wydanie prawa jazdy – w sposób znany im doskonale z zakupów internetowych. Wystarczy, że na stronie urzędu miasta (https://platnosci.miasto.sopot.pl) interesant wybierze rodzaj sprawy, za którą chcą uiścić opłatę, uzupełni swoje dane identyfikacyjne, a następnie kliknie logo swojego banku. Po przekierowaniu na stronę transakcyjną banku dane płatnika i kwota do zapłaty są już uzupełnione i wystarczy je tylko potwierdzić (np. hasłem SMS). Po dokonaniu płatności interesant otrzymuje mailem potwierdzenie, które powinien wydrukować i przedstawić w Urzędzie podczas załatwiania sprawy.

- Z naszego badania „Jak kupujemy w internecie”[1] wynika, że co drugi kupujący w internecie korzysta przy tym z szybkich płatności online. Naturalnym krokiem jest umożliwienie klientom dokonywania opłat w analogiczny sposób również w sektorze publicznym. Mówię tutaj nie tylko o opłatach za czynności administracyjne, ale również o podatkach i należnościach za śmieci czy wodę. Sopocki samorząd jako pierwszy w Polsce dostrzegł korzyści z tego rozwiązania. Mam nadzieję, że kolejne samorządy również zauważą zalety naszych płatności – zauważa Krzysztof Ambroziak z Blue Media.

- Wspólnie z firmą Blue Media odpowiadamy na zmiany, które dzieją się wokół nas. Liczba płatności online lawinowo rośnie, stąd decyzja o wprowadzeniu tego systemu także w administracji samorządowej. Dzięki temu systemowi sopocianie i przedsiębiorcy będą mogli łatwiej i szybciej załatwić wiele spraw urzędowych. Cieszy fakt, że tak innowacyjne rozwiązanie wprowadza właśnie sopocka firma – komentuje Magdalena Jachim, Rzecznik Prasowy Miasta Sopot.

Mieszkańcy Sopotu dzięki Płatnościom Online BM mają do dyspozycji wszystkie najpopularniejsze formy płatności online - szybkie płatności za pomocą linku, tzw. Pay by link (takie jak mTransfer, Pekao24 czy płacę z iPKO) oraz płatności kartą płatniczą (VISA, VISA Electron, MasterCard i Maestro).

Korzyści także dla samorządów

Blue Media oferuje współpracę z samorządami w oparciu o sprawdzony model biznesowy, z powodzeniem stosowany na rynku masowych wystawców faktur, m.in. firm telekomunikacyjnych, firm energetycznych, dostawców internetu i telewizji. - Środki wpłacane przez płatników trafiają na konto samorządu automatycznie, nawet w ciągu kilkunastu minut. Koszt obsługi płatności, podobnie jak w przypadku tradycyjnego przelewu i przekazów pieniężnych, jest ponoszony przez płacącego. Oznacza to, że samorząd nie ponosi żadnych kosztów implementacji, obsługi czy też kosztów prowizji – podkreśla Krzysztof Ambroziak.

Potencjał korzyści z wprowadzenia płatności internetowych w samorządach przebadali kilka miesięcy temu eksperci z Centrum im. Adama Smitha. Wyniki przedstawili w czerwcu 2016 r. w raporcie „Szybkie płatności elektroniczne w samorządzie. Studium korzyści dla administracji i obywateli”. Z kalkulacji przyjętych w badaniu wynika, że gdyby przelewy do urzędów odbywały się za pomocą płatności automatycznych, pozwoliłoby to oszczędzić łącznie nawet 66,5 mln zł rocznie.

Więcej informacji o Płatnościach Online BM dla samorządów można znaleźć na stronie: https://sektorpubliczny.bm.pl[1] http://www.bluemedia.pl/pressroom/raporty/jak-kupu...

Fintech

Sprawdź, z jakich narzędzi możesz skorzystać, żeby zdalnie potwierdzić tożsamość swojego klienta i umożliwić mu skorzystanie z oferty.

22.04.2021 CZYTAJ ARTYKUŁ

Fintech

Sprawdź, z jakich narzędzi możesz skorzystać, żeby usprawnić ściąganie należności od Twoich klientów i zyskać większą kontrolę nad finansami.

15.04.2021 CZYTAJ ARTYKUŁ

Fintech

Fundacja Siepomaga umożliwia założenie zbiórki charytatywnej w pełni przez internet - bez konieczności fizycznego potwierdzenia tożsamości i zawierania papierowych porozumień. Wszystko dzięki wykorzystaniu usługi Blue Media do zdalnej identyfikacji osoby. ...

26.11.2020 CZYTAJ ARTYKUŁ